«

»

Pro 08 2013

Benefiční představení Truffaldina – poděkování

1383911973_23-filipiny_pocasi_tajfun_457

Benefiční představení Truffaldina – poděkování

 

V sobotu 7.prosince 2013 se uskutečnilo v sále SC Bonaparte benefiční představení Truffaldino, jehož pořadateli bylo vedení SC Bonaparte a Farní divadlo Simsala Bim. Představení se zúčastnilo 146 diváků a výtěžek                   ze vstupného 14.444 Kč byl odeslán na sbírkové konto pro oběti postižené tajfunem na Filipínách, které u Čs. Spořitelny otevřela Charita ČR.

Nejméně 10.000 lidí zahynulo podle odhadů místních úřadů v centrální části Filipín při řádění tajfunu Haiťan . Dalších 300 potvrzených obětí a 2000 pohřešovaných hlásí ostrov Samar.

Zhruba 70 až 80 procent území, přes které se tajfun v provincii Leyte přehnal, bylo zničeno. Řadu pobřežních měst a vesnic srovnaly se zemí obří vlny, v nichž se utopily stovky lidí. Místní obyvatelé přirovnávají živel k cunami.             K nejhůře poznamenaným patří město Tacloban, kde žije asi 220.000 lidí. Město zaplavily mořské vlny až do čtyřmetrové výšky.

Pořadatelé benefiční akce chtějí tímto poděkovat všem, kteří na představení přišli, aby pomohli lidem na opačném konci světa. Je velmi potěšující, že v době, která se vyznačuje velkým nárůstem egoizmu, se najdou lidé, kterým není osud druhých lhostejný.

Přeposílání novinek

Check your email and confirm the subscription