«

»

Bře 20 2018

Divadelní návraty – 2.díl: pohádka O stříbrné růži z r. 2004

Divadelní návraty – 2.díl: pohádka O stříbrné růži z r. 2004

 

Druhý díl Divadelních návratů proběhne v neděli 15.dubna v sále Pastoračního centra v budově ř.k.fary. Vchod do budovy se otevře ve 14.30 a od 15.00 se začne s promítáním. Vrátíme se do roku 2004, kdy tehdejší Farní divadlo Simsala Bim secvičilo svou druhou hranou pohádku, s názvem O stříbrné růži. Tato inscenace zaznamenala nečekaný úspěch a obrovskou účast. Divácký zájem byl tak veliký, že při všech šesti představeních sál doslova praskal ve švech. Děti seděly prakticky až na jevišti, dospělí stáli i podél zdí mládež seděla i na okenních parapetech. Jedním slovem – špendlík by nepropadl.

 

V této pohádce byly poprvé použity speciální efekty, např. modulace hlasu krále Rampoucha, umělá mlha, či zmizení princezny na otevřené scéně. Hra byla doprovázena scénickou hudbou a i v provizorních podmínkách se podařilo vytvořit jednotlivé scény vskutku pohádkové. Postarala se o to tehdejší scénografka Maruška Hlaváčková (prov. Hrabčíková). Na úspěchu pohádky se hlavně podepsal skvělý výkon herců. Ostatně hned po premiéře byla šatna herců doslova obležena diváky, kteří se dožadovali podpisů herců a ti, ještě neodlíčení, ale šťastní rozdávali autogramy. Právě tento okamžik jste mohli zaznamenat v dokumentu promítaném v prvním díle Návratů. Myslím, že právě tato pohádka odstartovala strmý vzestup tohoto divadelního souboru, což budete moci posoudit v dalších dílech Divadelních návratů.

Koho tedy v pohádce uvidíme?

král Hyacint III. a královna Hortenzie – Vojta Lstibůrek a Magda Melicharová

princezna Růžička a zahradník Petr Klíč – Klára Urbánková a Pavel Šujan

dvorní dámy Fuksie a Bromélie – Lidka Šujanová (prov.Hampelová) a Markéta Pavlíková

víla Primula  a zimní král Rampouch XIII. – Jaruška Andrlová a Jenda Hlaváček

dvojrole báby Divizny a Ledovce – Eva Červinková (prov.Hlaváčková)

dvojrole dědečka Tymiána a Mrazivce – Vojta Andrla

 

Pohádka nás zavede do Květinového království, kde mají král s královnou problém se svou dospívající dcerou. Ta místo aby se učila dvorské etiketě, leze po stromech, a jak říká královna, „pořád někde lítá s tím zahradníkovým klukem“. Pan král se rozhodne vyřešit situaci radikálně – „provdá dceru a basta“! Mezi nápadníky se však objeví zlý zimní král Rampouch, promění princeznu ve stříbrnou růži a odnese ji do své Ledové říše. Jenže ani on ani nešťastní královští rodičové netuší, že existuje někdo, kdo princeznu miluje víc než svůj život a ten hodlá nasadit, aby princeznu vysvobodil.

Pohádka je vhodná pro děti od 5 let, ale pobaví samozřejmě i ty dříve narozené.

(Délka pohádky přibližně 70 minut)

 

Za realizační tým srdečně zve Ludmila Nosková

 

 

 

 

 

Přeposílání novinek

Check your email and confirm the subscription