«

»

Led 06 2013

Festival Slavkovské divadelní dny podruhé

 

Druhý březnový víkend ožije divadelní sál Společenského centra Bonaparte druhým ročníkem ochotnického festivalu Slavkovské divadelní dny 2013, nad nímž převzalo záštitu město Slavkov u Brna a jehož organizátorem jsou domácí ochotníci z Farního divadla Simsala Bim.

Od pátku 8. do neděle 10. března se publiku představí celkem sedm souborů ve dvou dopoledních, dvou odpoledních a třech večerních představeních, a ve dvou krátkých upoutávkách.

První den slavkovské Farní divadlo Simsala Bim připravilo pro základní školy a ISŠ dopolední představení Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy, kterou znovu nastudovalo v novém obsazení. Příběh dvou sester, Kateřiny a Bianky, která se nesmí vdát dříve, než se najde ženich pro starší hubatou sestru, je znám z mnoha divadelních a filmových zpracování. Slavkovští ochotníci jej však nastudovali podle vlastního scénáře.

Pro první víkendové odpoledne chystá Farní divadlo reprízu úspěšné autorské komedie Kostlivec ve skříni             s Milanem Hrazdílkem v hlavní roli. Tato konverzační komedie měla na svých osmi reprízách maximální diváckou účast a to jak na své domovské scéně, tak i mimo Slavkov. To že mnozí diváci viděli hru i vícekrát svědčí o tom,    že se bavili. Uvidíme, jak se herci vyřádí na velkém jevišti SC Bonaparte.

A protože na ZŠ Komenského ve Slavkově působí dva soubory, které se již na loňském festivalu prezentovaly jako tzv. „předskokani“ s upoutávkami na premiéry svých nových her, nebude tomu letos jinak. Ve dvou předprogramech se představí Dramatický kroužek pod vedením Mgr. Ivy Kočí s upoutávkou na hru ZŠ Strašov,  jejíž premiéru chystá na duben a Divadelní kroužek Mgr. Kamily Podzimkové, který předvede ukázku z připravované pohádky O dvou princích a pěti tovaryších.

Hned první festivalový večer bude patřit Mouřínovským ochotníkům, kteří přijedou se svou nejnovější hrou Nejšťastnější ze tří. Francouzská komedie od Eugena Labiche pojednává o manželských troj a víceúhelnících      a vy, kteří jste navštívili loňské festivalové představení Mouřínováků, a vzpomenete si na smíchem namožené lícní svaly, si určitě nedáte tuto komedii ujít.

Po loňském excelentním vystoupení jiříkovického Divadla Stodola bylo jasné, že letos tento soubor nesmí            na festivalu chybět. Druhý festivalový večer bude opět ve znamení francouzské komedie, tentokrát od Marca Camolettiho s názvem Na správné adrese. Uvidíme, jak se herci ze Stodoly vypořádají s pikantním tématem této třeskuté a bláznivé komedie, plné omylů, smíchu a polonahých mužů.

Zcela novým hostem festivalu, který na slavkovských divadelních prknech stane vůbec poprvé, budou bučovičtí Výtečníci.Tento soubor měl na loňském ochotnickén festivalu Miroslava Doležala v Bučovicích jedno z nejlepších představení. Proto není divu, že jsme Výtečníky požádali o účast na Slavkovských divadelních dnech. Komedie Strýčkovo dědictví aneb Vy se do toho nepleťte!, je autorským dílem Jirky Pytely, který je jedním z nosných pilířů tohoto souboru a též skvělým hercem-komikem. Výtečníci nás budou bavit v neděli odpoledne.

Poslední festivalový večer se ponese ve znamení vážného tématu, byť zpracovaného humornou formou. Spolek divadla Antonína Vorla z Křenovic budou na festivalu reprezentovat dva herci, kteří jsou schopni naprosto famózním způsobem vtáhnout diváka do příběhu desetiletého chlapce, jemuž smrtelná nemoc nekompromisně odměřuje poslední dny života, ve kterých je schopen s pomocí ošetřovatelky „babi Růženky“ poznat a prožít celý lidský život od dětství, přes pubertu, zamilovanost, první lásku, starosti dospělých až po stáří. Hra současného francouzského dramatika Erica-Emmanuela Schmitta, Oskar a Růžová paní, bude důstojnou tečkou za druhým ročníkem Slavkovských divadelních dnů.

Doufáme, že tato první ochutnávka festivalové nabídky naladila vaše divadelní chuťové pohárky a až v únorovém čísle Slavkovského zpravodaje přineseme kompletní program Slavkovských divadelních dnů, budete mít už jasno, jak a kde strávit druhý březnový víkend.

Na setkání s vámi se těší pořadatelé a hosté festivalu

 

Přeposílání novinek

Check your email and confirm the subscription